نویسندگان

هزینه 46 میلیون دلاری ازدواج نوه ملکه همزمان با ریاضت اقتصادی در انگلستان

نویسنده : abdolnabi solimani    |   تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397 09:18 قبل از ظهر

نوه ملکه بریتانیا، فرزند دوم جانشین ملکه، طی مراسمی 46 میلیون دلاری با یک بازیگر آمریکایی ازدواج می‌کند در حالی که مردم این کشور با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هستند.

بخش گروه بین الملل: مجله خبری ایران مطلب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هنری چارلز البرت دیوید» نوه ملکه کنونی بریتانیا که با نام پرنس هَری در میان مردم این کشور و جهان شناخته می‌شود، روز شنبه نوزدهم ماه می سال 2018 با «مگان مارکل» بازیگر دو رگه آمریکایی طی مراسمی پرهزینه ازدواج می‌کند.

بر اساس اطلاعات موجود در سایت سلطنتی بریتانیا، هری فرزند دوم و آخر دیانا و چارلز، پرنسس و پرنس ولز است. پدرش اولین فرزند ملکه کنونی بریتانیا است و جانشین سلطنت بعد از مرگ ملکه خواهد بود. مگان بازیگر آمریکایی و ساکن کانادا است که در سال 2016 با هری آشنا شد. پدر مگان اصالتا ایرلندی-هلندی است و مادرش آفریقایی-آمریکایی است. 

روز بیست و هفتم ماه نوامبر سال 2017، پرنس هری رسما با مگان مرکل بازیگر دورگه آمریکایی اعلام نامزدی کرد. جشن عروسی این دو برای روز نوزدهم ماه می سال 2018 برنامه‌ریزی شده بود که با صرف هزینه‌های هنگفت در کلیسای سنت جورج و کاخ ویندسور برگزار می‌شود.

اسکای نیوز در گزارشی نوشت، صدها نفر از مردم بریتانیا در این مراسم حضور خواهند داشت و از ساعت 6 صبح روز شنبه خیابان‌های منتهی به کاخ «ویندسور» بسته می‌شود. برخی خیابان‌ها از ساعت ده شب گذشته مسدود می‌شوند. در ساعت 9 صبح مردمی که برای این مراسم دعوت شدند به داخل محوطه کاخ آمده و مهمانان جشن به کلیسای سنت جورج می‌روند. از ساعت یازده و بیست دقیقه اعضای خاندان سلطنتی شروع به آمدن می‌کنند و ملکه آخرین نفر از اعضای خاندان سلطنتی است که وارد کلیسا خواهد شد. مراسم ساعت دوازده ظهر روز شنبه آغاز می‌شود و تا ساعت 7 عصر ادامه خواهد داشت. 

هزینه مراسم ازدواج سلطنتی نوه ملکه

برگزاری جشن ازدواج سلطنتی با هزینه‌های هنگفت مسئله جدیدی نیست و مراسم ازدواج برادر بزرگتری هری یعنی ویلیام، دوک کمبریج و همسرش کاترین مدیلتون که سال 2011 میلادی برگزار شد نیز 34 میلیون دلار هزینه داشت. روزنامه «بیزنس‌اینسایدر» در گزارشی نوشت، هزینه جشن ازدواج پرنس ویلیام و کِیت میدلتون در سال 2011 معادل 34 میلیون دلار آمریکا بود که بخش قابل توجهی از  آن برای امنیت مراسم هزینه شد.

بر اساس همین گزارش هزینه جشن ازدواج پرنس هری و مگان مارکل حدود 46 میلیون دلار است که در راس آن هزینه‌های امنیت مراسم و سپس موارد دیگر از جمله غذا، کیک‌ها، موزیک، گل‌های مراسم و دیگر هزینه‌ها خواهد بود.

 

همچنین مراسم ازدواج سلطنتی پرنس هری با این بازیگر زن آمریکایی، از 6 شبکه تلویزیونی در انگلیس،‌ آمریکا، کانادا،‌ نیوزلند و استرالیا به طور زنده پخش خواهد شد. روزنامه سان در گزارشی نوشت، این مالیات‌دهندگان بریتانیایی هستند که هزینه چنین ازدواج هنگفت سلطنتی را پرداخت می‌کنند.

هزینه این جشن از محل بودجه خاندان سلطنتی بریتانیا پرداخت می‌شود و بر اساس قانون این کشور، بخشی از درآمد این خاندان از مالیات‌های مختلف که مردم ملزم به پرداخت آن هستند، تامین می‌شود، در حالیکه در قانون بریتانیا خاندان سلطنتی از پرداخت مالیات معاف است.

فشار‌های اقتصادی و فقر در بریتانیا

بر اساس قوانین بریتانیا که در سایت دولت منتشر شده است، مردم این کشور با حداقل درآمد مصوب ملزم به پرداخت 20 درصد مالیات از درآمد خود هستند و این درصد تا در آمدهای بالاتر تا 45 درصد افزایش می‌یابد. 

همچنین در گزارش دیگری، کمیسیون عدالت اقتصادی موسسه «آی. پی. پی. آر» بریتانیا در سال 2017 از ورشکسته بودن اقتصاد بریتانیا خبر داد. در این گزارش که ماه سپتامبر سال 2017 یعنی هشت ماه پیش از این منتشر شد، آمده است اقتصاد بریتانیا آنقدر نابسامان شده که نمی‌تواند برابری را در این کشور برای همه اقشار مردم فراهم نماید. همچنین در گزارش آی. پی. پی. آر آمده بود بریتانیا یک مدل اقتصادی مشخص ندارد، بلکه بلبشوی اقتصادی در این کشور حاکم است.

 

«تجوان پتینگر» یک کارشناس اقتصاد توسعه بریتانیایی در ماه دسامبر سال 2017 از جمله مشکلات اقتصادی در این کشور را رشد کم اقتصادی، نابرابری و فقر در جامعه، کاهش ارزش پوند، افزایش هزینه واردات در موادغذایی و سوخت عنوان کرد و گفت این مشکلات منجر به کاهش دستمزدها، افزایش بدهی دولت، رشد اندک درآمد ناخالص داخلی در بریتانیا شده است.  

گرسنگی، بی‌خانمانی و شکاف طبقاتی در بریتانیا

مراسم پرهزینه سلطنتی در حالی برگزار می‌شود که مشکلات اقتصادی عدیده‌ای مردم بریتانیا را گرفتار کرده است و طی سال‌های اخیر حزب حاکم محافظه‌کار، با سیاست‌های ریاضت اقتصادی قصد دارد هزینه‌های دولت را تا میزان زیادی کاهش دهد. فشار این ریاضت اقتصادی اما، بر روی مردم است و گزارشی از نتایج تحقیقات دانشگاه یو.سی.ال لندن در سال 2017 نشان داد، ریاضت اقتصادی دولت انگلیس باعث مرگ 120 هزار نفر در این کشور شده و تعداد قربانیان تا سال 2020 به 200 هزار نفر خواهد رسید. روزنامه گاردین در گزارشی در ماه مارس 2018 نوشت، سیاست ریاضت اقتصادی دولت انگلیس فقرای این کشور را فقیرتر کرده است. 

روزنامه میرور نیز در گزارشی در ماه ژوئن سال 2017 بر اساس آمار ملی بریتانیا نوشت، یک سوم مردم بریتانیا در فقر به سر می‌برند. گزارش آمار ملی بریتانیا همچنین نشان می‌دهد بین سال‌های 2012 تا 2015 میلادی، بیش از 30 درصد مردم بریتانیا در فقر زندگی کرده‌اند و شهروندان متوسط بریتانیا در میان کشورهای اتحادیه اروپا، بالاترین احتمالِ سقوط به خط فقر را دارند. همچنین در این گزارش آمده است، شکاف طبقاتی میان فقرا و ثروتمندان در بریتانیا افزایش یافته است.

 

همچنین گزارش‌های متعددی وجود دارد که بر اساس آن معلوم می‌شود،  تعداد افراد نیازمند به بانک غذا در انگلیس طی سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. بر اساس یک مطالعه که روزنامه ایندیپندنت آن را منتشر کرد، تعداد مراجعین به بانک‌های غذا طی سال‌های اخیر روند صعودی داشته و در این میان کودکان بسیاری دفعات متعددی طی روزهای هفته مجبور به مراجعه به بانک غذا هستند. 

از سوی دیگر مردم بریتانیا با بحران مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند. روزنامه گاردین در گزارشی درماه آوریل 2018 نوشت، اوضاع مسکن در این کشور نابسامان است و سیاست‌های دولت محافظه‌کار نمی‌تواند مشکلات مسکن را حل کند. مشکل کمبود مسکن و مشکل مسکن‌های نو در بریتانیا این است که بسیاری از اقشار مردم توانایی خرید یا اجاره خانه‌های نو را ندارند چراکه مسکن‌هایی متناسب با توانایی مالی مردم ساخته نشده است.  

هزینه‌های سنگین و فقر آنچنان در میان برخی اقشار بریتانیا گسترده شده که بی‌خانمانی و کارتن‌خوابی به پدیده‌ای اجتماعی در این کشور بدل شده است. روزنامه ایندیپندنت در ماه ژانویه سال 2018 گزارشی منتشر کرده بر اساس آن معلوم می‌شود طی هفت سال منتهی به سال 2018 تعداد کارتن‌خواب‌ها در بریتانیا دو برابر شده است. کاخ ویندسور، محل برگزاری مراسم چندده‌ میلیون دلاری سلطنتی نیز از این پدیده مستثنی نبوده و کارتن‌خواب‌هایی هستند که در حوالی این کاخ روزگار می‌گذرانند.

این افراد بی‌خانمان که حوالی کاخ ویندسور محلی برای گذران زندگی‌شان شده، طی روزهای منتهی به مراسم ازدواج نوه ملکه‌شان با خشونت پلیس که سعی در پراکنده کردنشان داشت،‌ مواجه شدند. با وجود تمام این گزارش‌ها از فقر و مشکلات اقتصادی، خاندان سلطنتی بریتانیا میلیون‌ها دلار از محل درآمدهایش که شامل مالیات‌های مردمی نیز بوده، برای تنها یک مراسم ازدواج هزینه کرده است.


مجله خبری ایران مطلب

واشنگتن: سخت در تلاش برای تشکیل ائتلافی علیه ایران هستیم
 با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود مجله خبری ایران مطلب تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری ایران مطلب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


برچسب ها:هزینه 46 میلیون دلاری ازدواج نوه ملکه همزمان با ریاضت اقتصادی در انگلستان,
مطالب مرتبط: مجله خبری ورزشی ایران مطلب,
   |   دیدگاه ها ()

دوشنبه 8 مرداد 1397 06:33 بعد از ظهر
salam
abdolnabi solimani
سلام موفق باشید.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 02:45 بعد از ظهر
مطلب بسیار جالبی بود
abdolnabi solimani
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

جستجو

لینک های روزانه

تبلیغات

محک معسسه خیریه

تبلیغات در این جا رایگان است

کوین های رایگان

ارز های دیجیتالی کاملا رایگان(BTC - LTC - DOGE)

محل تبلیغات متنی شما

تبلیغات در این جا ماهانه 5000 تومان

محل تبلیغات متنی شما

تبلیغات در این جا ماهانه 5000 تومان

محل تبلیغات متنی شما

تبلیغات در این جا ماهانه 5000 تومان

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مجله خبری ایران مطلب چیست؟
آمار وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابزارک ها

آمارگیر وبلاگ

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net

آپلود عکسابزار اوقات شرعی


ترجمه سایت به زبان های زنده دنیا

آپلود عکسابزار مترجم سایت و وبلاگ

ابزار نمایش افراد آنلاین

ابزار نمایش افراد آنلاین سایت و وبلاگ

خرید فروشگاه ساز نقاشی ساختمان دارالترجمه رسمی هاست لینوکس دانلود فایل با لینک مستقیم

گالری تصاویر: برای بزرگ نمایی روی تصاویر کلیک کنید

زندگی خانواده ایرانی

با یک کلیک از ما حمایت کنید